ביום 31/1/2000 נחתם הסכם הפצה בלעדי בין חברות ישראליות בשם דסקו מוצרי עץ (1987) בע"מ וחברת יעד פירזול 1984 בע"מ (להלן ביחד: "דסקו") לבין חברה סינית בשם טאימינג יזמות ואחזקות בע"מ (להלן: טאימינג). מהות ההסכם היתה הפצה בלעדית בישראל וברשות הפלסטינית, של מוצרי טאימינג – מוצרי מתכת (מסילות ומגירות) המיועדים למטבחים ולרהיטים. תוקפו של ההסכם היה לשנה אחת, ההסכם הוארך בשנה נוספת, ולאור שביעות הרצון של הצדדים מההתקשרות, הוארך ההסכם לתקופה בלתי מוגבלת, באמצעות התנהגות הצדדים ובעל פה.

פרנס מוטור אויל ישראל בע"מ (להלן: "המפיץ") הינה חברה ישראלית אשר רכשה מוצרי שמנים לרכב הידועים בשם המסחרי "קסטרול", מחברת הענק הבינלאומית בריטיש פטרוליום (BP).

.Kyung Dong Civil Engineering & Construction Co או בקיצור "KD" הינה חברה קוריאנית, העוסקת בעבודות כרייה, מנהרות, תשתיות והנדסה.

שותפות אלקטרה-סולל בונה ("אלקטרה"), שכרה את שירותיה של KD לצורך ביצוע עבודות כריית מנהרות בפרוייקט הקמת תחנת הכוח באיזור הגלבוע.

חברת "גפג-נקר" הינה חברה גרמנית העוסקת בייצור מנועים חשמליים ("החברה הגרמנית"). חברת "מיטרוניקס" הינה חברה ישראלית העוסקת בייצור רובוטים לניקוי בריכות שחיה. ביום 21/12/2005 חתמו הצדדים על הסכם מסגרת לפיו תרכוש מיטרוניקס מהחברה הגרמנית מנועים. בשנת 2008 הפסיקה מיטרוניקס לרכוש מנועים מהחברה הגרמנית. בשל כך, הגישה החברה הגרמנית תביעה כנגד מיטרוניקס לבית המשפט בישראל על סך של 5,522,200 ₪.

אלירן הוא בעלים של חברת סטארט- אפ מצליחה, אשר מפתחת פטנט מהפכני. עד כה גייסה החברה 4 מיליון דולר ממשקיעים מוסדיים ופרטיים. לצורך ייצור הפטנט התקשר אלירן בהסכם עם חברה אשר מספקת מכשור המתאים לצרכיו. ההתקשרות בין אלירן לחברה, נעשתה בדרך של השכרת הציוד, כך שהחברה תספק לאלירן את הציוד לתקופה של 24 חודשים (חוזה לתקופה קצובה).

בשנת 2015 רכש קונצרן סיני ענק בשם "קבוצת השקעות שנחאי ג'יצ'ואן" את חברת שחל טלרפואה הישראלית במטרה להביא את הטכנולוגיה של חברת שחל לסין.

ביום 24/7/2015 נחתם בין שחל לחברה הסינית הסכם מיזוג בשווי של כ- 440 מיליון ₪.