אריה פרידמן ומרדכי איבגי הם יזמי נדל"ן. בשנת 2012 סיפר איבגי לפרידמן בפגישה משותפת, כי הוא מנהל מו"מ לרכישת מגרש ועליו מבנה רעוע במיקום מרכזי בעיר אילת.
במסגרת פגישה בין השניים, ציין איבגי כי בכוונתו להרוס את המבנה שנמצא על המגרש ("הנכס") ולבנות במגרש מבנה חדש, תוך ניצול מירבי של זכויות הבנייה ("הפרוייקט"). איבגי שאל את פרידמן מהי הדרך המועדפת לנצל את מלוא זכויות הבנייה והעביר לפרידמן הודעת דוא"ל אשר כללה את התב"ע והיתר הבנייה הקיים.

אורי וענבר יוסלביץ רכשו דירת קרקע מאלון וטליה לוין, בבניין משותף ברח' הגפן 12 קרית ביאליק. ביום 15/6/2017 חתמו הצדדים על הסכם מכר, לפיו ישלמו יוסלביץ למשפחת לוין סך של 1,545,000 ₪ עבור הדירה. לוין, המוכרים, הצהירו במסגרת הסכם המכר, כי לא מתנהלים בקשר לדירה הליכים משפטיים כלשהם, וכי אין כל סכסוך עם השכנים בקשר לדירה או לבניין.

לאחר החתימה על הסכם המכר, ולאחר שיוסלביץ שילמו ללוין חלק סך של 986,728 ₪ על חשבון התמורה, נערכה ביום 17/7/2017 פגישה בין הצדדים ובין חלק מהשכנים בבניין. השכנה שמתגוררת מעל למשפחת לוין, סיפרה ליוסלביץ כי ניהלה הליכים משפטיים מול משפחת לוין, המוכרים.

בשנת 2012 נרכשו 32 דירות בפרוייקט אשר שווק במסגרת מכרז "מחיר למשתכן" בעיר אשדוד. הדירות נרכשו מהחברה הקבלנית "פרץ בוני הנגב" ("הקבלן").

לאחר כ – 4 חודשים מיום החתימה על הסכמי המכר, גילתה חברת הפיקוח מטעם מדינת ישראל אשר פיקחה על הפרוייקט (חברת אשר אולניק חברה להנדסה בע"מ), כי ישנה תקלה בחוזים החתומים וכי שטח הדירה אשר נרשם בחוזי המכר (103.47 מ"ר) אינו תואם לשטח הדירה בפועל (92.90 מ"ר).

בין הרוכשים לבין הקבלן נוהלה התכתבות בנושא זה, אשר לא הובילה לפתרון הבעייה.

ממשלת ישראל מסירה אט אט את המגבלות על המגזר העסקי והמסחרי, מתוך מגמה לחזרה לפעילות עסקית מלאה בהקדם.

לאחר כחודש וחצי של השבתה, חברות ועסקים רבים במדינת ישראל מוצאים את עצמם מתמודדים עם מציאות חדשה שבה אינם יכולים לקיים את החוזים עליהם חתמו. הדבר ניכר בעיקר בתחום המקרקעין – שוכרים של נכסי נדל"ן שלא יכולים לשלם דמי שכירות בשל היעדר פעילות, ומנגד, בעלי נכסים שלא מקבלים את דמי השכירות המגיעים להם ע"פ חוזה השכירות.